İSTANBUL EXLIBRIS AKADEMİSİ DERNEĞİ
AYŞEN ERTE
AYSEN ERTE
AYŞEN ERTE

Ayşen Erte İstanbul’da doğdu. 1976’da İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Dekoratif Sanatlar Grafik Bölümü’nden mezun oldu.
1988 yılına kadar çeşitli reklam ajanslarında serbest grafikerlik, fotoğrafçılık yaptı. 1988’den itibaren çocuk kitapları tasarımı ve çizerliği yanı sıra özgün baskı ve resim çalışmalarına ağırlık verdi. 1999”da Uluslararası Bratislava Illustrasyon Biennal’ine, 2000’de Uluslararası BWI. Otaru-Tokyo sergilerine seçildi. 2001’de Ayşen Erte “gravüResim”atölyesini kurdu. 26 kişisel sergi açtı. 77 grup, 143 karma sergiye katıldı. 8 mansiyon, yurt içi ve yurt dışında 45 sergilenme ödülü aldı. Ju Qi Cup the 1. St. International Prints and Exl. Expo in Shanghai’da Excellent Prize aldı. Artur Mario da Mota Miranda’nın “Volume 17” Women Artists in the World of Ex-libris“ ve ”International Contemporary Artists in the World of Exlibris” kitabında eserleri yayınlandı. Atölyesi sanatçıları ile 49 grup, 12 Anadolu sergisi, 30 yurt dışı yarışmalı sergilere eserleri seçilip ödüller aldılar ve kataloglara girdiler. Aysen Erte” gravüResim” atölye grubu ile 34. FISAE Finlandiya-Naantali Kongresine, 35. FİSAE İspanya-Katalunya Kongresine ve 36. FISAE Vologda-Rusya, 37. FİSAE Prag Exlibris Uluslararası Kongrelerine katıldı. 2015-2016’da ”Germany Interculturel art instaIIation and presention of small-scale Images“da Türkiye’den jüri üyeliğine seçildi. 2018’de 2.Ulusal Ekslibris Kongresi’nde jüri üyesi oldu. 2019’da Ayşen Erte “gravüResim atölyesi” ile sergi başkanı olarak Pinelo Art Gallery koordinasyonu ile uluslararası çağdaş küçük baskıresim ve ekslibris sergisini Türkiye’den bir ilk olarak Tokyo Japonya’da açtı.
Halen İstanbul’da “gravüResim” atölyesinde çalışmakta ve eğitim seminerleri vermektedir. 

6 toplam öğe

 
İstanbul Exlibris Akademisi Derneği Yönetim Kurulu-ÜyelerExlibris Yarışmları-SergilerDernek Toplantı FotoğraflarıAYŞE ANILAYSEN ERTEBETUL URASBIRGUL HACIALIOGLUCANAN BILGEDILARA OKTAR GURSESESIN KUSEYRIOGLUE.EROL UNALGULDEN GUNAYDINMINE ARASANMUNEVVER CILLOVNAZAN SÖNMEZNESE MERALNESLİGUL ERÖZ HASDEMİRSUGGUR KARSTULAY OKTEMUMRAN POLATVİLDAN YILDIZYESİM ÖNDEİrtibat