İSTANBUL EXLIBRIS AKADEMİSİ DERNEĞİ
CANAN BILGE
CANAN BILGE
CANAN BILGE

Canan Bilge İstanbul’da doğdu. 1976’da Güzel Sanatlar Akademisi’nin (Şimdiki adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi) Yüksek Dekoratif Sanatlar Tekstil Tasarımı bölümünden mezun oldu. Bir süre tekstil tasarımcısı olarak çalıştı ve tekstil tasarımı sergilerine katıldı.

90’lı yıllarda suluboya çalışmalarına başladı, kişisel sergiler yaptı ve çok sayıda karma sergiye katıldı.  2012 yılından bu yana Ayşen Erte gravür atölyesinde gravür çalışıyor ve çoğunlukla Exlibris üretiyor. Bu konuda pek çok ulusal ve uluslararası yarışmaya ve uluslararası FİSAE Exlibris kongrelerine katıldı, çalışmaları pek çok sergiye ve ve kataloğa seçildi. Portekiz’li sanatçı ve koleksiyoner Artur Mota Miranda’nın yayınladığı ‘Contemporary International Ex-libris Artists’ kitabında yer aldı. 2012’de Uluslararası FİSAE-Naantali-Finland Exlibris Congress, 2014’de FİSAE- Catalunya Exlibris Congress, 2016’da FİSAE- Vologda-Russia Exlibris Congress, 2018’de FİSAE- Prag Exlibris Congress Exlibris kongrelerine katıldı.  Canan Bilge ‘İstanbul Exlibris Derneği’ ve ‘İstanbul Exlibris Akademisi Derneği’ üyesidir ve gravür ve suluboya çalışmalarını sürdürmektedir.

6 toplam öğe

 
İstanbul Exlibris Akademisi Derneği Yönetim Kurulu-ÜyelerExlibris Yarışmları-SergilerDernek Toplantı FotoğraflarıAYŞE ANILAYSEN ERTEBETUL URASBIRGUL HACIALIOGLUCANAN BILGEDILARA OKTAR GURSESESIN KUSEYRIOGLUE.EROL UNALGULDEN GUNAYDINMINE ARASANMUNEVVER CILLOVNAZAN SÖNMEZNESE MERALNESLİGUL ERÖZ HASDEMİRSUGGUR KARSTULAY OKTEMUMRAN POLATVİLDAN YILDIZYESİM ÖNDEİrtibat