İSTANBUL EXLIBRIS AKADEMİSİ DERNEĞİ
DILARA OKTAR GURSES
DILARA OKTAR GURSES
DILARA OKTAR GURSES

Dilara Oktar Gürses 1957 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü, Prof Adnan Çoker atölyesinden 1981’de mezun oldu.

Ayrıca Üniversitenin Uygulamalı Özgün Baskı Atölyesinde Asım İşler ve Alaettin Aksoy hocalarıyla çalışarak sertifika aldı. 1982-2003 yılları arasında resim öğretmenliği yaptı ve bu arada sanat çalışmalarına devam etti. Yapıtlarından bazıları yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli koleksiyonlarda yer almaktadır. İDGSA80, İstanbul Ekslibris Derneği ve İstanbul Exlibris Akademisi Derneği üyesidir. Ekslibrisleri Artur Mario Da Moto Miranda’nın yayınladığı “Contemporary International Ex-libris Artists Portugal 2017” kitabında yayınlandı. Yurtiçinde ve Finlandiya, Ruya, İspanya gibi ülkelerde gerçekleştirilmiş çeşitli Exlibris Bienallerine katıldı. 1982 ve 2020 yılları arasında iki kişisel sergi açtı. Gerek resim çalışmaları gerekse Exlibrisle ilgili özgün baskı çalışmaları ile Yurtiçi ve Yurtdışında 60’a yakın karma sergiye katıldı. Sanatçı çalışmalarını halen kendi atölyesinde sürdürmektedir.

6 toplam öğe

 
İstanbul Exlibris Akademisi Derneği Yönetim Kurulu-ÜyelerExlibris Yarışmları-SergilerDernek Toplantı FotoğraflarıAYŞE ANILAYSEN ERTEBETUL URASBIRGUL HACIALIOGLUCANAN BILGEDILARA OKTAR GURSESESIN KUSEYRIOGLUE.EROL UNALGULDEN GUNAYDINMINE ARASANMUNEVVER CILLOVNAZAN SÖNMEZNESE MERALNESLİGUL ERÖZ HASDEMİRSUGGUR KARSTULAY OKTEMUMRAN POLATVİLDAN YILDIZYESİM ÖNDEİrtibat